www.essity.com

Essity to wiodącą globalna firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki ochrony osobistej i artykuły medyczne, oraz produkty i usługi w zakresie higieny dla sektora prywatnego i profesjonalnego. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach pod silnymi wiodącymi
markami, w tym markami globalnymi TENA i Tork oraz lokalnymi: Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda i Zewa. Dochód uzyskany ze sprzedaży w 2017 roku wyniósł SEK 109,265 miliardów. Siedziba główna Grupy Essity jest w Sztokholmie, w Szwecji i tam też jest notowana na giełdzie papierów wartościowych Nasdaq. Wcześniej Essity była częścią Grupy SCA. Essity w Polsce działa w sektorze produktów higienicznych. Na polskim rynku sprzedawane są produkty marki TENA, dla osób z problemem nietrzymania moczu, Libresse – produkty higieniczne dla kobiet, Zewa- artykuły higieniczne oraz profesjonalne rozwiązania higieniczne Tork Professional Hygiene. Jedyny zakład produkcyjny koncernu w Polsce, znajduje się Oławie, 30km od Wrocławia. Fabryka w 2018 roku obchodzi 20 lat istnienia. Zakład wytwarza artykuły higieny osobistej dla osób dorosłych z problemem nietrzymania moczu oraz pieluchy dla dzieci. Fabryka posiada certyfikaty ISO 9001,14001, OHSAS 18001, FSC, BRC oraz IFS. W oławskim zakładzie pracuje 700 osób.

• Praktyka

• Produkcja,
  • branża higieniczna,
  • FMCG