Nokia we Wrocławiu jest jednym z trzech największych centrów technologicznych Nokii na świecie i jedną z dwóch jednostek firmy zajmujących się rozwojem oprogramowania. Nasi programiści uczestniczą zarówno w procesie wytwarzania produktów, jak i rozwoju technologii, począwszy od koncepcji aż po procesy wdrożenia. W Europejskim Centrum Inżynierii i Oprogramowania we Wrocławiu każdego dnia tworzymy rozwiązania, które są lub będą używane na całym świecie.
Pracujemy nad technologiami telekomunikacyjnymi takim jak 2G – GSM, 3G – WCDMA oraz 4G – LTE, a także zajmujemy się procesem standaryzacji dla technologii 5G. Praca w Nokii, poza ciekawymi i rozwojowymi projektami, to także benefity – nasi pracownicy między innymi mają możliwość opatentowania efektów własnej pracy, wzięcia udziału w wielu różnorodnych szkoleniach czy też nawiązać współpracę z uczelnią wyższą i poprowadzić wykłady czy warsztaty. Stawiając na innowacyjność, już od wielu lat współpracujemy z polskimi uczelniami wyższymi, przeprowadzając wykłady i laboratoria dla studentów, zapraszając ich na praktyki, czy realizując wspólnie różne projekty. Wielu studentów, którzy uczestniczyli w organizowanych przez nas zajęciach, trafiło do Nokii na praktyki, a teraz pracują na stałe na samodzielnych stanowiskach.

• Praktyka,

• IT,
  • Telekomunikacja

obojętne Informatyka, Teleinformatyka, Matematyka, Telekomunikacja, Elektronika