Akademickie Targi Pracy Campus Recruitment to nie tylko szansa na znalezienie pracy, stażu lub praktyki, lecz również okazja, aby zapoznać się z potencjalnym pracodawcą. Kluczem sukcesu jest dobre przygotowanie się do tego wydarzenia! 

Przed ATP CR zastanów się nad tym, co chciałbyś robić w przyszłości. Określ:

  • branżę,
  • zawód,
  • stanowisko.

Dzięki temu z bogatej oferty firm wybierzesz tylko te, których profil najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pomyśl również o tym, jaka forma współpracy Cię interesuje: praca, staż, praktyka.

W zakładce „Wystawcy” znajdują się opisy firm, które wezmą udział w Akademickich Targach Pracy. Spróbuj znaleźć jak najwięcej informacji o firmach, które Cię interesują. Jeśli nie zdobędziesz informacji, które Cię interesują, przygotuj listę pytań, które będziesz mógł zadać pracodawcom w trakcie trwania targów.

CV podczas Akademickich Targów Pracy CR to Twoja wizytówka- nie zapomnij, że tym dokumentem pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. W przypadku rekrutacji pozytywny odbiór swojej kandydatury kreujesz nie na etapie pierwszego spotkania, ale na etapie analizy Twojego CV. Co więcej- na podstawie badań stwierdzono, że rekruterzy na analizę CV statystycznie poświęcają nie więcej niż kilkanaście sekund. Zadbaj zatem o to, aby CV które wysyłasz przyszłemu pracodawcy zrobiło na nim dobre wrażenie od razu. W tym celu możesz przyjść na bezpłatne konsultacje z doradcami kariery Biura Karier Politechniki Wrocławskiej do naszej siedziby (budynek dawnej tawerny) lub skorzystać z  możliwości spotkania z naszymi specjalistami podczas Akademickich Targów Pracy. Niech Twój życiorys pozbawiony będzie literówek i błędów ortograficznych. Unikaj także drobnych błędów formatowania takich jak np. niepotrzebne spacje, albo niedopilnowany, inny niż reszta tekstu rodzaj czcionki. Detale te, choć z pozoru mogą wydawać się nieważne, sugerować mogą, że podobne błędy przytrafiać Ci się będą również w pracy. A nikt przecież nie chce pracownika, który wykonywał będzie swoje zadania niedokładnie. Zadbaj zatem o to, aby nie przypięto Ci łatki braku profesjonalizmu. Umów się na spotkanie i skonsultuj swoje CV z doradcami Biura Karier: https://biurokarier.pwr.edu.pl/strona/kontakt

Nie bój się zadawać pytań.

Przedstawiciele firmy są najlepszym źródłem wiedzy. Podczas ATP CR możesz uzyskać informacje, których nie znajdziesz w Internecie. Jeżeli planujesz odwiedzić kilka stanowisk warto sporządzać notatki, aby nic Ci nie umknęło. Pamiętaj, że na stoiskach targowych znajdują się najczęściej HR-owcy, którzy są odpowiedzialni za procesy rekrutacyjne.

Postaraj się wypaść jak najlepiej!

Pamiętaj, że Akademickie Targi Pracy Campus Recruitment to nie tylko zbieranie długopisów i gadżetów, ale także szansa na realny kontakt z Pracodawcami oraz liczne atrakcje w postaci profesjonalnej sesji, konsultacji CV, czy strefy makijażu biznesowego.