Akademickie Targi Pracy to nie tylko szansa na znalezienie pracy, stażu lub praktyki, lecz również okazja, aby zapoznać się z potencjalnym pracodawcą.

Kluczem sukcesu jest dobre przygotowanie się do tego wydarzenia! 

 

1.Określ swoje cele

1

Przed ATP zastanów się nad tym, co chciałbyś robić w przyszłości. Określ:

  • branżę,
  • zawód,
  • stanowisko.

Dzięki temu z bogatej oferty firm wybierzesz tylko te, których profil najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pomyśl również o tym, jaka forma współpracy Cię interesuje: praca, staż, praktyka.

 

 

2. Zapoznaj się z pracodawcami

Następnie zapoznaj się z listą pracodawców, którą znajdziesz w zakładce “Pracodawcy” oraz na naszym funpage’u na Facebooku. Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o firmach, które Cię interesują. Jeżeli nie znalazłeś wszystkich informacji, przygotuj sobie listę pytań i zabierz ją ze sobą.

 

 

 

3. Przygotuj dokumenty aplikacyjne

Przygotuj swoje CV w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Koniecznie zabierz je ze sobą, w kilku egzemplarzach. Podczas ATP można skonsultować jego zawartość z przedstawicielem firmy, a następnie przesłać je zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.

 

 

 

4. Zadawaj pytania

Nie bój się zadawać pytań.
Przedstawiciele firmy są najlepszym źródłem wiedzy. Podczas ATP możesz uzyskać informacje, których nie znajdziesz w Internecie. Jeżeli planujesz odwiedzić kilka stanowisk warto sporządzać notatki, aby nic Ci nie umknęło. Pamiętaj, że na stoiskach targowych znajdują się najczęściej HR-owcy, którzy są odpowiedzialni za procesy rekrutacyjne.
Postaraj się wypaść jak najlepiej!

 

 

 

5. Wykorzystaj możliwości

Pamiętaj, że ATP to nie tylko zbieranie długopisów, ale też liczne atrakcje w postaci: szkoleń i speed recruitment oraz prelekcji podczas wydarzenia.