Akademickie Targi Pracy Campus Recruitment to nie tylko szansa na znalezienie pracy, stażu lub praktyki, lecz również okazja, aby zapoznać się z potencjalnym pracodawcą.

Kluczem sukcesu jest dobre przygotowanie się do tego wydarzenia! 

 

1.Określ swoje cele

1

Przed ATP CR zastanów się nad tym, co chciałbyś robić w przyszłości. Określ:

  • branżę,
  • zawód,
  • stanowisko.

Dzięki temu z bogatej oferty firm wybierzesz tylko te, których profil najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pomyśl również o tym, jaka forma współpracy Cię interesuje: praca, staż, praktyka.

 

 

 2. Zapoznaj się z pracodawcami

Następnie zapoznaj się z listą pracodawców, którą znajdziesz w zakładce “Pracodawcy” oraz na naszym fanpage’u na Facebooku. Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o firmach, które Cię interesują. Jeżeli nie znalazłeś wszystkich informacji, przygotuj sobie listę pytań i zabierz ją ze sobą.

 

 

 

 

3. Przygotuj dokumenty aplikacyjne

CV podczas Akademickich Targów Pracy CR to Twoja wizytówka- nie zapomnij, że tym dokumentem pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. W przypadku rekrutacji pozytywny odbiór swojej kandydatury kreujesz nie na etapie pierwszego spotkania, ale na etapie analizy Twojego CV. Co więcej- na podstawie badań stwierdzono, że rekruterzy na analizę CV statystycznie poświęcają nie więcej niż kilkanaście sekund. Zadbaj zatem o to, aby CV które wysyłasz przyszłemu pracodawcy zrobiło na nim dobre wrażenie od razu. W tym celu możesz przyjść na bezpłatne konsultacje z doradcami kariery Biura Karier Politechniki Wrocławskiej do naszej siedziby (budynek dawnej tawerny) lub skorzystać z  możliwości spotkania z naszymi specjalistami podczas Akademickich Targów Pracy. Niech Twój życiorys pozbawiony będzie literówek i błędów ortograficznych. Unikaj także drobnych błędów formatowania takich jak np. niepotrzebne spacje, albo niedopilnowany, inny niż reszta tekstu rodzaj czcionki. Detale te, choć z pozoru mogą wydawać się nieważne, sugerować mogą, że podobne błędy przytrafiać Ci się będą również w pracy. A nikt przecież nie chce pracownika, który wykonywał będzie swoje zadania niedokładnie. Zadbaj zatem o to, aby nie przypięto Ci łatki braku profesjonalizmu.  Umów się na spotkanie i skonsultuj swoje CV z doradcami Biura Karier: https://biurokarier.pwr.edu.pl/strona/kontakt

4. Zadawaj pytania

Nie bój się zadawać pytań.

Przedstawiciele firmy są najlepszym źródłem wiedzy. Podczas ATP CR możesz uzyskać informacje, których nie znajdziesz w Internecie. Jeżeli planujesz odwiedzić kilka stanowisk warto sporządzać notatki, aby nic Ci nie umknęło. Pamiętaj, że na stoiskach targowych znajdują się najczęściej HR-owcy, którzy są odpowiedzialni za procesy rekrutacyjne.
Postaraj się wypaść jak najlepiej!

 

 

 

5. Wykorzystaj możliwości

Pamiętaj, że ATP CR to nie tylko zbieranie długopisów, ale też liczne atrakcje w postaci: szkoleń i speed recruitment oraz prelekcji podczas wydarzenia.